Petra Fujdlová

Filmovou vědu jsem vystudovala v Olomouci, kde moje srdce patřilo Pastiche Filmz a AFO, a jakmile jsem se ocitla v Brně, nemohla jsem odolat: vedle disertační práce o normalizačních komediích se mi na stole zjevil nápad na provoz kina, vedený možná troufalou možná naivní myšlenkou – že mezi tou chimérou nazývanou běžný divák je spousta lidí s chutí poznávat a se spoustou otázek. My jim dokážeme dát odpovědi. Nebo alespoň známe lidi, kteří jim je mohou dát. A co více, dokážeme v nich vzbudit další otázky – a možná dokonce takový neklid, který nás samotné vedl ke studiu filmu.
Hlavním důvodem, proč jsem byla (samo)zvolena do čela projektu je to, že jsem nejstarší a hlavně že jsem to celé od začátku spískala, vážím si toho co je podle mě silou týmu Obzorů: spojujeme dohromady odlišné osobnosti, které se ne vždy shodnou, každá kritika je pak ale přínosem kvalitě projektu.
Mimo úzkostlivého dohlížení, zda všichni pracují, na čem mají a zda je to ještě pořád baví, jsem se skoro náhodou stala jednatelkou se sponzory – tu úspešným, tu zklamaným fundraiserem – a překvapivě mě to, pokud převažuje ta první část, baví. Dalším mým úkolem je psaní sáhodlouhých zápisů z porad, jejich svolávání, a další nedůležité nesmysly jako zdržování spolupracovníků od úkolů prosazováním efektivních nástrojů pro plánování práce a společnou komunikaci.
Ve volném čase pracuji v Ogilvy&Mather Morava, kde míchám slova v neodolatelné věty a odstavce. A občas mě potkáte i ve Filmovém klubu v Jihlavě.

Veronika Lengálová

Do týmu “obzoráků” jsem ze studentů filmové vědy přibyla jako poslední, přesto jsem ještě jako hlavní skeptik projektu stihla studentské kino párkrát převrátit vzhůru nohama, a pak jej zas postavit zpět na zem. Mou zásluhou vás v tomto semestru během úterních projekcí obšťastní mnoho zajímavých a moudrých hostů, které jsem dostala na starost a během jejichž přítomnosti jim budu dělat bodyguarda. K tomu někdy poradím s doprovodným programem večera, jindy pro vás ušiju plátěné tašky, ale většinou mě najdete se sepnutýma rukama vstaženýma k nebi prosíce, aby to dopadlo přinejmenším z poloviny tak skvěle, jak jsme si pro vás Obzory vysnili.

Lucia Brutovská

V našom skvelom tíme mám hneď dve pozície. Tou prvou je udržiavanie multikultúrnej prestíže tohto projektu. Ako ozajstná Slovenka vnášam do nášho kina trochu exotiky. Moja druhá úloha je propagácia projektu a komunikácia s médiami. Táto pozícia mi sluší, keďže okrem filmových štúdií študujem na Masarykovej univerzite aj žurnalistiku. Okrem študentského kina teda momentálne praxujem aj v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky.
Náš projekt som milovala hneď od prvej myšlienky o jeho podobe. Prečo? Pretože viem, že by som ho nie len teraz, ale už aj ako filmová nadšenkyňa na strednej škole neskutočne ocenila. Keď dnes ľuďom hovorím, že študujem filmovú vedu, pýtajú sa, či mi tie znalosti nekazia zážitky zo samotného filmu. Odpoveď je jednoznačné nie. Čím viac toho viem, tým viac si to dokážem užívať. A som si istá, že vás o tom Obzory presvedčia tiež!

Varvara Šatunova

Do Obzorů jsem se dostala vlastně úplně náhodou. Jednoho krásného dne za mnou totiž přišla Lucia a řekla: “Hele, je tady jeden super projekt, pojď!” No a prosím, tady mě máte.

Studuji mediální studia a žurnalistiku na FSS a filmovou vědu na FF a v Obzorech zastávám především roli dvorního grafika a fotografa. A musím říct, že je to pro mne skutečně obrovská výzva. Hlavně kvůli tomu, že nejsem ani vystudovaný grafik a dělám výše uvedené věci vlastně jen tak pro radost. Sice mám teď kvůli projektu hromadu práce, vylézám z domu jenom když mi dochází jídlo v ledničce, s nikým se nebavím a můj osobní život je momentálně na bodu mrazu, ale i přesto to beru s velkou porcí nadšení. Mám především na svědomí takové ty křiklavě barevné plakáty, které můžete pravidelně potkávat kupříkladu ve vitrínách Univerzitního kina Scala. A taky naši video-znělku. A vzhled webových stránek. A tak podobně.
Každopádně proč vlastně dělám Obzory? Navíc s takovou bandou totálně vyšinutých lidí? No především je to pro mně obrovská zkušenost, která je k nezaplacení. A taky mě to moc baví!

A ve svém volném čase mimo jiné dělám… dělám si srandu, nemám vůbec žádný volný čas.

Kamila Andresová

Do Obzorů jsem se dostala díky Lucii Brutovské, která mě oslovila, jelikož pracuji ve Scale, tak by se to prý mohlo hodit. Souhlasila jsem téměř okamžitě, jelikož o tomto projektu uvažuji už od dob Animotéky. Brala jsem to tedy jako skvělou příležitost, jak propojit svou práci ve Scale s nějakou činností do školy. Mou funkcí tedy je zajistit, aby všechny večery probíhaly co nejhladčeji, což jde tedy komunikačně snad dobře, neboť znám skvělý Scala team už víc než rok.
Má činnost ve Scale mi také umožňuje vidět snad všechny filmy a Scala je naštěstí jedním z těch kin, ve kterých opravdu shlédnete jen filmy, které za to stojí. Mimo sledování filmů se mezi mé další koníčky řadí především četba, takže jsem už na gymnáziu přemýšlela, zda se dál věnovat literatuře nebo filmu. Nakonec převládl film, za což jsem ráda. Kromě filmů a knížek také ještě ráda píšu poezii, jezdím na koni, nebo prostě jen tak ležím v trávě u nás před domem.

Jan Churý

Do studentského kina jsem se přihlásil proto, abych se seznámil s děvčaty, což se mi doposud nadmíru daří. V Obzorech mám dohled nad distribucí filmů, což v praxi znamená, že píšu a obvolávám zástupce distribučních společností ze zemí celého světa, jako je například Česká republika nebo Slovensko. Jan Jílek z AČFK mě určitě nemá rád, protože ho otravuju při sledování filmů na Berlinale. Ale baví mě to, neboť někteří jsou trochu hloupí a já si tak mohu říci, že na tom nejsem zase tak špatně.

Ve volném čase toho dělám tolik, že o tom raději nechci ani mluvit – všechen čas totiž beru jako volný. Ok, mezi mé záliby patří zahálka a nezřízené pití tvrdého alkoholu. Mám rád Pink Floyd a Manchester United. A snad už si dám život konečně dohromady. Vardy!!!

Petr Karčmař

Jsem student Ekonomicko-správní fakulty pro lajdáky a k Obzorům jsem se připojil díky kamarádce, která mě oslovila s tím, zda bych se nechtěl našemu projektu starat o finanční stránku. Vzhledem k mé lásce k Varvaře a k filmům, u kterých rád trávím spoustu svého volného času, mi bylo hned jasné, že tento projekt je něco pro mě. Mám rád výzvy a věřím, že být součástí takového projektu je obrovská životní zkušenost. A tak jsem neváhal a k Obzorům se přidal.
Jak už jsem výše nastínil, v našem týmu mám za úkol starat se o ekonomickou stránku projektu, připravit rozpočet, financování, stejně tak jako jeho finální vyhodnocení. Během projektu pak práci s penězi, smlouvami, fakturami a dalšími papírky, bez kterých by se náš svět a ani film už neobešel.
Mimo Obzory se momentálně věnuji ještě projektu MUNISS a zbytek svého volného času rád trávím u filmů, seriálů, či mého oblíbeného anime, nebo s kamarády venku, či někde v hospůdce u piva, kde vypiju vše, co mají, a poté upíjím dalším hostům, když se nedívají. Za své pití odmítám platit, myslím si, že je to ode mne prostě dar pro lidi, neboť když jsem opilý, teprve tehdy dovedu být aspoň trochu vtipný a alespoň z části se tak vyrovnám svým spolupracovníkům v Obzorech.

Comments are closed