O projektu Obzory

 

Díváte se na filmy? Taková otázka vyznívá v dnešní době spíš směšně. Zkuste se ale zamyslet. Díváte se na filmy pozorně? Cyklus úspěšných filmových děl domácí i zahraniční kinematografie Obzory vám pomůže pořádně otevřít oči!

Film se obvykle pohybuje mezi dvěma krajními body: jako mainstreamové médium je známý tomu nejširšímu publiku a zároveň je předmětem akademického studia a odborných konferencí. Prostor mezi tím nenabízí laickému divákovi mnoho šancí k poznávání, s výjimkou Letní filmové školy nebo projektu muzea českého filmu NaFilm. Přístupnou formou tak chceme divákovi nabídnout nový pohled a novou perspektivu pohlížení na filmové médium.

Jednotlivé projekce jsou doplněny úvody k filmům, zajímavými přednáškami i tematickými diskuzemi s jedinečnými hosty z teoretických i praktických filmových oborů. Promítat se budou známé klasiky, které jste však možná nikdy neviděli na velkém plátně, ale taky méně známé ač o nic méně kvalitní pecky. Deset večerů ve Scale bude rozdělených do pěti tematických okruhů po dvou filmech, které vám pomůžou chápat kinematografii jako celek. Jednotlivé dvojičky filmů budou postupně rozebírat témata Tvůrce a divák, Žánr, Vyprávění ve filmu, Filmové hvězdy a Produkce. Neváhejte a přijďte si s námi rozšířit své Obzory!

Vstupné na představení činí 90 Kč pro studenty a 120 Kč pro běžné návštěvníky. Studentské kino se realizuje v rámci projektové výuky Ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU.

Comments are closed