Napsali o nás

 

30. 4. 2016
Obzory zakončily filmem, který v kině už neuvidíte

26. 4. 20:30 kino Univerzitní kino Scala
Pohyb je život, nehybnost smrt. Jedině sebeupálení dovede společnost k zamyšlení nad svými hodnotami. A jak je možné, že se z odbojáře stane člen StB? Poslední projekce studentského filmového festivalu Obzory v kině Scala nabídla dokument Gottland, který sonduje hodnoty a chování Čechů ve významných meznících 20. století.
– Více na Radio R
 

28. 4. 2016
Filmové Obzory měly úspěch, diváci chtějí přidanou hodnotu

V pořadí šestý projekt studentského kina s názvem Obzory představil divákům v uplynulých měsících pět filmových tematických dvojic. Pomocí známých děl světové i domácí kinematografie chtěli organizátoři divákům poodkrýt taje filmové produkce, výstavby filmového příběhu nebo nechat nahlédnout za hvězdný herecký systém. Filmy uváděli hosté jako známý britský teoretik Peter Krämer, scenárista Štěpán Hulík, či producent Tomáš Hrubý.
– Více na BrněnskoDnes.cz

 

24. 4. 2016
Pozvánka Obzory – Gottland

Poslední pozvánka na poslední Obzory
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

16. 4. 2016
Pozvánka Obzory Alois Nebel

Další týden za námi a s ním nové Obzory. A co přinesou tentokrát?
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

12. 4. 2016
Studentské kino Obzory uvedlo film Mlčení jehňátek

Filmová lahůdka se po pětadvaceti letech vrátila na plátna kin. Tým studentského kina Obzory uvedl legendární film Mlčení jehňátek v Univerzitním kině Scala.
– Ke zhlédnutí na muniMEDIA

 

10. 4. 2016
Pozvánka Obzory – Čaroděj ze země Oz

Tradičně pozvánka na další Obzory. Půjdete? Těšíte se?
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

5. 4. 2016
Studentské obzory

Cyklus úspěšných filmových děl domácí i zahraniční kinematografie Obzory vám pomůže otevřít oči dokořán. Známé klasiky, které pro vás promítneme na velké plátno, ale i méně známé, zato o nic méně kvalitní pecky doplníme úvody k filmům, zajímavými přednáškami i tematickými diskuzemi s filmovými tvůrci i teoretiky…
– Ke zhlédnutí na BTV

 

1. 4. 2016
Najviac študentov môžu vysoké školy nalákať na sociálnych sieťach

Aj študenti si môžu na univerzite vyskúšať túto formu marketingu, ktorá ich nič nestojí. Pri mediálnych odboroch sa navyše stáva praktickou formou štúdia. „S naším projektom Obzory si navzájom zdieľame udalosti s inými lokálnymi akciami. Mediálny sponzoring napríklad zahrňuje aj vzájomné zdieľanie našich stránok, čím sa podporuje prílev fanúšikov,“ povedala pre TASR vedúca projektu študentského kina na MU Petra Fujdlová.
– Čtěte více na TERAZ Magazín

 

1. 4. 2016
Pozvánka Obzory – Mlčení jehňátek

Už za 3 dny se můžete těšit na další Obzory. Chcete vědět víc? Koukněte na video-pozvánku.
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

26. 3. 2016
Pozvánka Obzory – Jeden musí z kola ven

Přejeme příjemné sváteční odpoledne a přinášíme další pozvánku na Obzory :)
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

24. 3. 2016
Cyklus Obzory představuje známé filmy z nové perspektivy

Známý český producent, hvězda brněnské filmové teorie, či uznávaný profesor z Velké Británie. Ti všichni se představí jako hosté cyklu projekcí s názvem Obzory v kině Scala do konce dubna. Za pomoci pěti tematických dvojic v něm organizátoři rozšiřují divácké obzory.
– Více na BrněnskoDnes.cz

 

19. 3. 2016
Pozvánka Obzory – Fish tank

21. března nás čeká další projekce studentského kina Obzory – více ve video pozvánce!
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

18. 3. 2016
Obzory oslavily Mezinárodní den žen kyberpunkovým filmem Matrix

Studentský projekt Obzory vybral pro Mezinárodní den žen promítání filmového snímku Matrix. Tato projekce patřila do tematického okruhu Žánr, který v úvodu představil sociolog médií Jakub Macek z Fakulty sociálních studií. Promítání se uskutečnilo v kině Scala ve středu 9. března.
– Celý článek v časopise LeMUr

 

09. 3. 2016
V Česku je poměrně těžké získat některé filmy na rozdíl od Polska, říká organizátorka Obzorů Lucia Brutovská

Studentský projekt Obzory za sebou má už třetí promítací večer. Tentokrát na téma kyberpunk v podobě kultovního filmu Matrix. Jak těžké vlastně je uspořádat filmové projekce a kolik to zabere času? Na to odpověděla jedna z organizátorek a studentka filmu a audiovizuálních studií Lucia Brutovská.
– Více na MUNIMEDIA

 

3. 3. 2016
Diváci se můžou ve Scale těšit na známé filmy

Projekt Obzory začal od minulého úterý pravidelně promítat v kině Scala. Příjemnou atmosféru kina částečně navozuje i bar nad sálem. Diváci si můžou vzít pivo k filmu, jako by byli doma. Rozmazané vidění však v záruce vstupenky není. Součástí projekce jsou i přednášky s informacemi, které divák na Česko-slovenské filmové databázi zpravidla nenajde.
– Více na MUNIMEDIA

 

3. 3. 2016
Pozvánka na Obzory 8.3. – MATRIX

Přijďte si 8.3. rozšířit do Scaly své obzory!
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

3. 3. 2016
Kultovní filmy z nové perspektivy

Studentské kino ve Scale si v rámci cyklu Obzory vzalo za cíl přiblížit filmovou vědu širšímu publiku za pomocí snímků, které jsou známé a u veřejnosti oblíbené. Nabídne k nim diskusi s odborníky.

Celkem deset chystaných filmových projekcí je rozděleno do tematických dvojic: Autor a divák, Žánr, Filmový příběh, Filmové hvězdy a Produkce. Každé promítání doprovodí odborná přednáška a následná diskuze, která pomůže divákovi vnímat sledované dílo novým způsobem.
– Více na online.muni.cz

 

29. 2. 2016
Kubrickův Mechanický pomeranč otevřel divákům nové Obzory

Jen velmi tenká je hranice mezi genialitou a šílenstvím. I takový námět nesl zahajovací večer cyklu filmových projekcí s názvem Obzory. Na úterní akci ve Scale diváky nalákal dnes již kultovní snímek, obscénní kritika společnosti, anarchistická odysea Mechanický pomeranč.
– Více v časopise Halas!

 

29. 2. 2016
Zahájení Obzorů ve Scale

Nejen vyhlášení Oscarů je velkou filmovou událostí tohoto týdne. V úterý 23. února ve Scale tým studentů filmové vědy totiž představil svůj projekt Obzory, který nám do kina přinese notoricky známé filmové klasiky, a my je tak budeme mít možnost sledovat znova na velkém plátně. Prvním promítnutým snímkem byl Mechanický pomeranč, který je znám především díky svému výraznému antihrdinovi. Cílem organizátorů bylo však tentokrát zaměřit divákovu pozornost na myšlenku režiséra Stanleyho Kubricka, který věřil, že sledování filmu má na diváka bezprostřední účinek.
– Celá relace v článku na Radiu R

 

26. 2. 2016
Studentské kino Obzory – zahajovací večířek

Študentské kino Obzory zahájilo cyklus desiatich projekcií filmom Mechanický pomaranč a pripravený bol aj večierok s tématickým rautom. Obzory sľubujú otváranie nových pohľadov na film každý utorok o 20:30 v kine Scala.
– Ke zhlédnutí na YouTube

 

23. 2. 2016
Scala uvádí: Obzory. Film, jak jste ho ještě neviděli

V úterý 23. února v půl deváté večer odstartuje ve Scale nový projekt studentů Masarykovy univerzity. Pod názvem Obzory. Film, jak jste ho ještě neviděli, představí divákům během deseti úterních večerů klasiky českého i světového filmu v nových souvislostech.
– Celý článek v časopise LeMUr

 

19. 2. 2016
Filmy, které jste viděli, jak jste je ještě neviděli, míří do Scaly

Cyklus filmových projekcí s názvem Obzory mohou brněnští diváci zhlédnout od konce února každé úterý v kině Scala. Za pomoci dobře známých filmových děl domácí i zahraniční kinematografie se odborníci z praxe i teoretici budou snažit odhalit taje filmového světa běžnému divákovi. Organizátoři slibují, že ukážou lidem filmy, které dobře znají, ve zcela novém světle.
– Více na Brněnská Drbna

 

18. 2. 2016
Filmy, které jste viděli, jak jste je ještě neviděli, míří do Scaly

Cyklus filmových projekcí s názvem Obzory mohou brněnští diváci zhlédnout od konce února každé úterý v kině Scala. Za pomoci dobře známých filmových děl domácí i zahraniční kinematografie se odborníci z praxe i teoretici budou snažit odhalit taje filmového světa běžnému divákovi. Organizátoři slibují, že ukážou lidem filmy, které dobře znají, ve zcela novém světle.
– Více na BrněnskoDnes.cz

 

12. 2. 2016
Filmy, které jste viděli, jak jste je ještě neviděli, míří do Scaly

„Díváte se rádi na filmy? A díváte se pozorně?“ tak zní otázka pro všechny zájemce o nový cyklus filmových projekcí s názvem Obzory, který míří tohle jaro do kina Scala. Jeho organizátoři chtějí divákům otevřít oči dokořán. Postupně jim představí témata autorství a diváctví, žánru, scénáře, filmových hvězd či produkce.
– Cyklus filmových projekcí s názvem Obzory mohou brněnští diváci zhlédnout od konce února každé úterý v kině Scala. Za pomoci dobře známých filmových děl domácí i zahraniční kinematografie se odborníci z praxe i teoretici budou snažit odhalit taje filmového světa běžnému divákovi. Organizátoři slibují, že ukážou lidem filmy, které dobře znají, ve zcela novém světle.
– Více na stránkách časopisu Kulturio

 

12. 2. 2016
Do kina na starší filmy? V roce 2016 každý měsíc nejméně dvakrát.

Jen za posledních pár týdnů jsem v běžné kinodistribuci viděl v brněnských biografech Scala a Art Sedm statečných (1960), Adelheid (1969) a Halloween (1978). Tolik starších filmů na českých plátnech za podobně krátkou dobu? Nejen, rok 2016 stále teprve začíná!
– Celý článek najdete v DOUGLASOVÝCH POZNÁMKÁCH

Comments are closed